Nowo wybudowany obiekt, który służy strażakom, radzie sołeckiej, dzieciom i całej społeczności lokalnej z Rudyszwałdu i gminy Krzyżanowice został zauważony przez komisję ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

W tym roku odbyła się 24 edycja konkursu, której celem było nagrodzenie najlepiej przeprowadzonych modernizacji budynków oraz nowych obiektów, które łączą w sobie funkcjonalność z oryginalną i schludną architekturą. Gmina Krzyżanowice do tegorocznego konkursu wystawiła Centrum Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie, którego budowa zakończyła się w zeszłym roku.

Po internetowym głosowaniu gminny obiekt dostał się do finału konkursu, gdzie do oceny przystąpiło Jury złożone ze specjalistów z dziedziny budownictwa i architektury. Komisja konkursowa odwiedzała po kolei każdy z finałowych obiektów. Już wtedy Jury było pod ogromnym wrażeniem budynku CIiAS w Rudyszwałdzie.

Gala podczas której zaplanowano rozdanie nagród odbyła się wczoraj, tj. 23 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Na uroczystości nagrody wręczali, m.in. Grzegorz Puda sekretarz stanu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Dorota Cabańska główny inspektor nadzoru budowlanego. CIiAS z Rudyszwałdu w finale konkursu otrzymał wyróżnienie w kategorii ‘Nowy Obiekt’ dla inwestora (gmina Krzyżanowice), projektanta (WAND II firma projektowo-budowlana Nowa Wieś) oraz budowniczego (Przedsiębiorstwo Usługowe BORBUD Sp. z o. o. Racibórz). Nagrody odebrał wójt gminy Grzegorz Utracki.

(oprac. wk, źródło: UG Krzyżanowice)