Jak co roku raciborscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w trakcie długiego weekendu. Dziesiątki policjantów każdego dnia, przez całą dobę czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców. Mundurowi interweniowali blisko 200 razy. W naszym powiecie doszło do 11 kolizji. Ponadto policjanci zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu.

W trakcie trwających działań „Bezpieczny weekend” raciborscy policjanci przez całą dobę dbali o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Każdego dnia policyjne patrole sprawdzały zachowania kierujących na drogach powiatu raciborskiego.

Przedmiotem szczególnej kontroli był stan trzeźwości kierowców. Jak wszyscy dobrze wiemy pijani za kierownicą, to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich, którzy znajdują się na drodze. Niestety mimo wielu apeli policjantów, nadal zdarzają się osoby, które decydują się na jazdę pod jego wpływem.

W trakcie kilkudniowych działań raciborscy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 700 kierowców, w tym zatrzymali 8 pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci przeprowadzili blisko 200 interwencji, w tym 23 domowych.

Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj będą wracać z wypoczynku. Apelujemy o koncentrację za kierownicą i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.

(źródło: KPP Racibórz)