Racibórz przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy”. 

Policjanci, wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, brali udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Wydarzenie zainicjowane zostało przez Fundację WOŚP, w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Akcja miała na celu podnoszenie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Każde stanowisko wyposażone zostało w fantom do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na stanowiskach dopuszczalne było zmienianie się uczestników, najważniejsze jednak było to, aby resuscytacja była nieprzerwanie prowadzona przez cały czas trwania wydarzenia.

POLECANE FILMY:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu wspólnie z raciborskimi stróżami prawa za pomocą fantomów do resuscytacji podjęły próbę pobicia zeszłorocznego rekordu.

Wszyscy uczestnicy przed przystąpieniem do finału przedsięwzięcia zapoznali się z filmem instruktażowym dotyczący prawidłowego postępowania z osobą poszkodowaną.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Akcja była wspaniałą okazją, aby wspólnie edukować uczniów raciborskich szkół ze środowiskiem policyjnym. Każda pomoc może być na wagę życia.

(KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE