Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tradycyjnie ten dzień w Centrum Kultury w Tworkowie zarezerwowany jest dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To tutaj co roku gospodynie przejmują władzę organizując Babski Comber.

W pierwszy dzień „ostatków” zahuczało w tworkowskim Centrum Kultury od święta zarezerwowanego wyłącznie dla kobiet. Jubileuszowy, bo dziesiąty, Babski Comber w tym roku przypadł na 20 lutego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Podczas zabawy mężczyzny raczej się nie uświadczy, a ewentualny intruz musi pożegnać się ze swoim symbolem władzy, czyli krawatem. Nie mniej jednak na zaproszenie gospodyń przybyli na degustację pączków wójt gminy Grzegorz Utracki wraz z zastępcą wójta Wolfgangiem Kroczek. Jak wiadomo, tradycji musiało stać się zadość i panowie utracili swoje krawaty.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Ostatnie dni karnawału przed czterdziestodniowym postem należy spędzić wesoło, tak więc i w Tworkowie poza degustacją pączków były też różne konkursy, zabawy, wspólne śpiewy.

W tym roku motywem przewodnim babskiego spotkania była Brać Cygańska.
To dziesiąty z kolei „Tłusty Czwartek” w tworkowskim Centrum Kultury zorganizowany przez Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki wspólnie z kołami gospodyń wiejskich gminy Krzyżanowice.

(oprac. wk, źródło: UG w Krzyżanowicach)

ZOBACZ TAKŻE: