Dobra wiadomość dla wszystkich Potteromaniaków! Zostały ostatnie wolne miejsca na wielki konkurs wiedzy ze wszystkich siedmiu tomów najpopularniejszego cyklu powieściowego na świecie. Zgłoszenia w bibliotece do końca września.

Pierwsza książka z cyklu o młodym czarodzieju trafiła w ręce czytelników w 1997 roku. Polskie tłumaczenie ukazało się dopiero trzy lata później, w 2000 roku. Od tego czasu, na całym świecie sprzedano już ponad pół miliarda egzemplarzy książek a wydawnictwo Bloomsbury policzyło, że – statystycznie rzecz ujmując – jeden na piętnastu mieszkańców naszej planety posiada książkę o Harrym Potterze. Te liczby robią wrażenie!

Chcąc przypomnieć najważniejsze wydarzenia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w wielkim konkursie wiedzy z siedmiu tomów cyklu „Harry Potter” J.K. Rowling: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

Konkurs odbędzie się w dniach 7-8 października o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia dostępne TUTAJ

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)